Savoie · Haute-Savoie · Isère

Gezinsvriendelijke skigebieden: label Famille Plus, Alpen

Een officiële definitie van een “gezinsvriendelijk skigebied” bestaat niet. Deze pagina steunt op twee dingen die je kunt controleren: het nationale label Famille Plus, waarvan we de lijst hebben gelezen, en de manier waarop een skigebied zichzelf beschrijft op zijn officiële website. Het is geen ranglijst.

Kort gezegd. Een gezinsvriendelijk skigebied heeft geen officiële definitie: het duidelijkste houvast is het nationale label Famille Plus, dat gemeenten voor drie jaar krijgen na een aanvraag en een audit. Op de lijst die op 13/10/2026 is gelezen, staat Les Menuires bij de bestemmingen met het label; Les Saisies staat er niet op, maar beschrijft zichzelf als “het gezinsskigebied bij uitstek”. Het label bevestigt een goed onthaal van gezinnen, geen ranglijst en niet dat de pistes open zijn.

Een dag in uw eigen tempo
01

“Gezinsvriendelijk”: een label of een zelfbeschrijving, geen ranglijst

Bij het woord “gezinsskigebied” lopen twee dingen door elkaar. Het eerste is een label: Famille Plus, toegekend aan gemeenten die een aanvraag hebben ingediend en een audit hebben doorstaan. Het tweede is een zelfbeschrijving: een skigebied of zijn toeristenbureau schrijft op de officiële website dat het gezinsvriendelijk is, zonder controle van buitenaf. Deze pagina houdt beide uit elkaar, rangschikt geen enkel skigebied en noemt er geen “het beste”: binnen elk departement staan de skigebieden op alfabetische volgorde.

02

Het label Famille Plus: wat het bevestigt

Volgens familleplus.fr (gelezen op 13 oktober 2026) wordt het label voor drie jaar toegekend aan gemeenten die een echt beleid voeren om gezinnen en kinderen te ontvangen. De gemeente dient een aanvraag in, daarna controleert een audit of aan de criteria wordt voldaan. De zes genoemde verbintenissen: een persoonlijk onthaal van gezinnen; activiteiten voor elke leeftijd; prijzen die aan de leeftijd zijn aangepast; activiteiten om samen of apart te doen; essentiële winkels en diensten dichtbij; kinderen die door professionals worden opgevangen. Over sneeuwligging, open pistes of het prijsniveau van een verblijf zegt het label niets.

Famille Plus: het label, criteria, duur, audit (in het Frans)
03

Savoie: 13 skigebieden op de lijst van het label

Skigebieden in Savoie uit onze catalogus waarvan de bestemming op de lijst van Famille Plus staat die op 13/10/2026 is gelezen, op alfabetische volgorde. Hoogtes, skigebieden en aangekondigde data komen uit onze catalogus, niet van het label.

Aussois

Referentiedorp op 1.500 m, hoogste punt op 2.700 m. Skigebied: Aussois (55 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 9 april 2027.

Courchevel

Referentiedorp op 1.850 m, hoogste punt op 2.738 m. Skigebied: Les 3 Vallées (600 km). Seizoen aangekondigd van 4 december 2026 tot 18 april 2027.

Crest-Voland

Referentiedorp op 1.200 m, hoogste punt op 1.889 m. Skigebied: Espace Diamant (192 km). Seizoen aangekondigd van 19 december 2026 tot 3 april 2027. Op de lijst van het label heet de bestemming “Crest-Voland Cohennoz”.

La Plagne

Referentiedorp op 1.970 m, hoogste punt op 3.080 m. Skigebied: Paradiski (425 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 24 april 2027. Op de lijst van het label staan twee dorpen van La Plagne: Montalbert en Montchavin.

La Rosière

Referentiedorp op 1.850 m, hoogste punt op 2.800 m. Skigebied: Espace San Bernardo (156 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 17 april 2027.

Le Corbier

Referentiedorp op 1.550 m, hoogste punt op 2.265 m. Skigebied: Les Sybelles. Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 9 april 2027.

Les Karellis

Referentiedorp op 1.600 m, hoogste punt op 2.520 m. Skigebied: Les Karellis (60 km). Seizoen aangekondigd van 19 december 2026 tot 10 april 2027.

Les Menuires

Referentiedorp op 1.850 m, hoogste punt op 2.850 m. Skigebied: Les 3 Vallées (600 km). Seizoen aangekondigd van 5 december 2026 tot 18 april 2027.

Saint-François-Longchamp

Referentiedorp op 1.650 m, hoogste punt op 2.550 m. Skigebied: Le Grand Domaine (165 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 9 april 2027 (voorlopige data).

Tignes

Referentiedorp op 2.100 m, hoogste punt op 3.456 m. Skigebied: Tignes – Val d’Isère (300 km). Seizoen aangekondigd van 21 november 2026 tot 2 mei 2027.

Val d’Isère

Referentiedorp op 1.850 m, hoogste punt op 3.197 m. Skigebied: Tignes – Val d’Isère (300 km). Seizoen aangekondigd van 28 november 2026 tot 2 mei 2027.

Val Thorens

Referentiedorp op 2.300 m, hoogste punt op 3.200 m. Skigebied: Les 3 Vallées (600 km). Seizoen aangekondigd van 21 november 2026 tot 2 mei 2027.

Valloire

Referentiedorp op 1.430 m, hoogste punt op 2.750 m. Skigebied: Galibier-Thabor (160 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 11 april 2027.

04

Haute-Savoie: 5 skigebieden op de lijst van het label

Skigebieden in Haute-Savoie uit onze catalogus waarvan de bestemming op de lijst van Famille Plus staat die op 13/10/2026 is gelezen, op alfabetische volgorde. Hoogtes, skigebieden en aangekondigde data komen uit onze catalogus, niet van het label.

Combloux

Referentiedorp op 960 m, hoogste punt op 1.757 m. Skigebied: Evasion Mont-Blanc (400 km). Seizoen aangekondigd van 19 december 2026 tot 21 maart 2027 (voorlopige data).

La Clusaz

Referentiedorp op 1.100 m, hoogste punt op 2.477 m. Skigebied: Aravis (125 km in het skigebied). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 25 april 2027 (voorlopige data).

Le Grand-Bornand

Referentiedorp op 1.000 m, hoogste punt op 2.100 m. Skigebied: Aravis (90 km in het skigebied). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 11 april 2027.

Les Contamines-Montjoie

Referentiedorp op 1.164 m, hoogste punt op 2.450 m. Skigebied: Evasion Mont-Blanc (400 km). Seizoen aangekondigd van 12 december 2026 tot 10 april 2027.

Les Houches

Referentiedorp op 1.008 m, hoogste punt op 1.900 m. Skigebied: Les Houches – Saint-Gervais (55 km). Seizoen aangekondigd van 19 december 2026 tot 4 april 2027 (voorlopige data).

05

Isère: 5 skigebieden op de lijst van het label

Skigebieden in Isère uit onze catalogus waarvan de bestemming op de lijst van Famille Plus staat die op 13/10/2026 is gelezen, op alfabetische volgorde. Hoogtes, skigebieden en aangekondigde data komen uit onze catalogus, niet van het label.

Alpe d’Huez

Referentiedorp op 1.860 m, hoogste punt op 3.330 m. Skigebied: Espace Alpe d’Huez (250 km). Seizoen aangekondigd van 5 december 2026 tot 25 april 2027.

Chamrousse

Referentiedorp op 1.650 m, hoogste punt op 2.250 m. Skigebied: Chamrousse (90 km). Seizoen aangekondigd van 5 december 2026 tot 11 april 2027 (voorlopige data).

Les 2 Alpes

Referentiedorp op 1.650 m, hoogste punt op 3.600 m. Skigebied: Les 2 Alpes (220 km). Seizoen aangekondigd van 28 november 2026 tot 2 mei 2027.

Vaujany

Referentiedorp op 1.250 m, hoogste punt op 2.800 m. Skigebied: Espace Alpe d’Huez (250 km). Seizoen aangekondigd van 5 december 2026 tot 25 april 2027.

Villard-de-Lans – Corrençon

Referentiedorp op 1.050 m, hoogste punt op 2.050 m. Skigebied: Villard-de-Lans – Corrençon (125 km). Opening aangekondigd op 12 december 2026 (voorlopige data).

06

Les Menuires: op de lijst van het label

Les Menuires staat op de lijst van Famille Plus (opnieuw gecontroleerd op 13 oktober 2026). De pagina op familleplus.fr zegt (in het Frans) dat het skigebied “is onderscheiden met het label Famille Plus, waaraan het zich vanaf het begin heeft verbonden”, en beschrijft het als “100 % ski aan de voet” in Les 3 Vallées. In onze catalogus: dorp op 1.850 m, hoogste punt op 2.850 m, skigebied Les 3 Vallées (600 km), ongeveer 55 km van Albertville. Het label gaat over het onthaal van gezinnen; de toestand van de pistes lees je bij het skigebied.

Les Menuires: pagina en weersverwachting
07

Les Saisies: beschrijft zich als gezinsvriendelijk, zonder het label

Les Saisies staat niet op de lijst van Famille Plus die op 13 oktober 2026 is gelezen: volgens die lijst heeft het skigebied het label niet. Op zijn officiële website presenteert het zich toch als gezinsvriendelijk: de titel van de beginpagina is “Les Saisies station de ski familiale de montagne été hiver” (gezinsvriendelijk bergskigebied, zomer en winter) en de pagina over alpineskiën spreekt van “la station de ski familiale par excellence” (het gezinsskigebied bij uitstek), met een gebied dat ideaal is voor gezinnen en voor ervaren skiërs. Dit zijn de eigen woorden van het skigebied, geen label en geen onafhankelijke beoordeling. Cijfers: de pagina van het skigebied noemt 84 km piste voor Les Saisies, net als onze catalogus; voor de Espace Diamant hanteert onze catalogus 192 km en toont de pagina van het skigebied 200 km: twee officiële cijfers die verschillen, dus geven we ze allebei.

Les Saisies: alpineskiën (in het Frans)
08

Voordat je kiest: wat het label niet zegt

Een skigebied zonder label kan gezinnen heel goed ontvangen: het label vraagt een aanvraag van de gemeente en meet dus de skigebieden niet die dat niet doen. Het zegt ook niets over sneeuw, open pistes of de werkelijke prijs van een verblijf. De seizoensdata op deze pagina zijn die welke de skigebieden aankondigen, geen bevestiging van de opening; de toestand van pistes en liften lees je op de officiële website van elk skigebied, onderaan de pagina gelinkt.

Openingsdata 2026-2027
Uw vragen

Voor vertrek

Wat is een gezinsvriendelijk skigebied?

Er is geen officiële definitie. Het duidelijkste houvast is het nationale label Famille Plus, dat gemeenten voor drie jaar krijgen na een aanvraag en een audit; sommige skigebieden noemen zichzelf op hun website ook gezinsvriendelijk, zonder label. AlpeSnow rangschikt skigebieden niet: bekijk de lijst per departement op deze pagina.

Is Les Menuires een gezinsskigebied?

Les Menuires staat op de lijst van het label Famille Plus die op 13/10/2026 is gelezen, en de pagina op familleplus.fr geeft aan dat het skigebied het label draagt sinds het begin ervan. Dat is erkenning voor het onthaal van gezinnen, geen ranglijst.

Is Les Saisies een gezinsskigebied?

Les Saisies staat niet op de lijst van het label Famille Plus die op 13/10/2026 is gelezen. Het skigebied beschrijft zich op zijn officiële website wel als “het gezinsskigebied bij uitstek” (in het Frans): dat zijn de eigen woorden, geen label en geen onafhankelijke mening.

Wat zijn de criteria van het label Famille Plus?

Zes verbintenissen: persoonlijk onthaal van gezinnen, activiteiten voor elke leeftijd, op de leeftijd afgestemde prijzen, activiteiten om samen of apart te doen, essentiële winkels en diensten dichtbij, en kinderen die door professionals worden opgevangen. Het wordt aan gemeenten voor drie jaar toegekend, na een aanvraag en een audit.

Garandeert het label open pistes of een goedkoper verblijf?

Nee. Het gaat over het onthaal van gezinnen. Of pistes en liften open zijn, lees je met datum op de officiële website van het skigebied; de seizoensdata op deze pagina zijn aangekondigde data, geen bevestiging.

Kan een skigebied zonder het label Famille Plus geschikt zijn voor gezinnen?

Dat kan: het label vraagt een aanvraag en een audit van de gemeente, en niet elk skigebied doet dat. Kijk op de website van het skigebied naar het concrete aanbod (skischool, kinderopvang, makkelijke pistes, prijzen).

Bronnen en methode

Tekst van deze pagina laatst herzien op . Die datum zegt niets over hoe actueel de beelden en gegevens zijn: de webcams komen van de vermelde beheerders en hun tijdstempel geeft het moment van de opname; modelverwachtingen en officiële berichten zijn aparte gegevens, elk met een eigen tijdstip.

AlpeSnow · Kijken, begrijpen, voorbereiden.