Bergweer · Savoie · Haute-Savoie

Bergweer Savoie: nulgradengrens en sneeuwgrens

De bergen in: de officiële bulletins

Deze pagina vergelijkt modelverwachtingen. Gebruik voor een tocht in het hooggebergte het bergweerbericht en het lawinebulletin van Météo-France, met hun datum, en het advies van een professional.

Bronnen gecontroleerd op .

Webcams Bergen van de Savoie

Beelden van de beheerders, vernieuwd in hun eigen tempo; geen doorlopende videostream. Klik om te vergroten; het tijdstip van de opname staat op het beeld of bij de bron. 3 beelden zonder nieuwe opname sinds meer dan 24 uur zijn verborgen.

Gebieden en hoogtes

Schattingen van het model op de hoogte van elke rij; het zijn geen metingen.
GebiedAlt.Nu · windSneeuw 7 dNulgradengrensSneeuwgrens
Val Thorens (Tarentaise)2.300 m8°4 km/h0 cm3.950 m3.550 m – 3.750 m
3.200 m2°4 km/h2 cm
Les Arcs (Tarentaise)1.800 m9°2 km/h0 cm3.760 m3.350 m – 3.550 m
3.226 m1°3 km/h1 cm
Val d’Isère (Tarentaise)1.850 m9°4 km/h0 cm3.930 m3.550 m – 3.750 m
3.197 m0°7 km/h3 cm
Valloire (Maurienne)1.430 m13°5 km/h0 cm3.980 m3.600 m – 3.800 m
2.750 m5°3 km/h0 cm
Val Cenis (Maurienne)1.400 m10°4 km/h0 cm4.050 m3.650 m – 3.850 m
2.800 m5°15 km/h3 cm
Les Saisies (Beaufortain)1.650 m10°2 km/h0 cm3.830 m3.450 m – 3.650 m
1.941 m8°2 km/h0 cm
Arêches-Beaufort (Beaufortain)1.080 m12°2 km/h0 cm3.810 m3.400 m – 3.600 m
2.300 m7°4 km/h0 cm
Chamonix (Mont Blanc)1.035 m11°1 km/h0 cm3.700 m3.300 m – 3.500 m
2.765 m5°5 km/h1 cm
Les Contamines (Mont Blanc)1.164 m11°2 km/h0 cm3.750 m3.350 m – 3.550 m
2.450 m5°2 km/h0 cm
La Clusaz (Aravis)1.100 m12°1 km/h0 cm3.850 m3.450 m – 3.650 m
2.477 m5°4 km/h0 cm
Morzine (Chablais)1.000 m9°1 km/h0 cm3.700 m3.300 m – 3.500 m
2.019 m6°3 km/h0 cm

De nulgradengrens is de hoogte waar het model een temperatuur van 0 °C plaatst; de sneeuwgrens wordt 200 tot 400 m lager geschat. Bron: Open-Meteo, elk uur bijgewerkt.

Bergweer lees je af aan de hoogte, niet aan het dorp. Deze tabel vergelijkt elf gebieden in de Noordelijke Alpen: nulgradengrens (0 °C-isotherm), sneeuwgrens, verwachte sneeuw en wind, met uitleg over de methode en de beperkingen.

Kort gezegd. De nulgradengrens (0 °C-isotherm) is de hoogte waarop het model Open-Meteo een temperatuur van 0 °C plaatst; de sneeuwgrens wordt 200 tot 400 m lager geschat. De getoonde wind is de modelwind op 10 m boven de grond, op de hoogte van elk punt: op de kammen kan hij sterker zijn. Het zijn modelschattingen, geen metingen en geen bergbulletin.

De omstandigheden begrijpen

De nulgradengrens: wat het getal zegt

De nulgradengrens (0 °C-isotherm) is volgens het model, op het getoonde tijdstip, de hoogte waarboven de lucht onder nul is. Ze stijgt bij zacht weer en daalt met een koude luchtmassa. Het is een aanwijzing voor sneeuw, ijs op een bergweg of vorst tijdens een wandeling, geen meting.

De sneeuwgrens: een marge

Om te schatten hoe laag de sneeuw komt, trekt de site 200 tot 400 m af van de nulgradengrens. Het is dus een marge, nooit een hoogte op de meter nauwkeurig: de hevigheid van de neerslag, de luchtvochtigheid en het reliëf kunnen haar verschuiven. De sneeuwgrens zegt niet of de sneeuw op de grond blijft liggen.

Wind op hoogte

De wind in de tabel is de modelwind op 10 m boven de grond, op de hoogte van elke rij. Op een kam of een pas kunnen de echte windstoten aanzienlijk sterker zijn; hier wordt geen enkele meting van een kam getoond.

Waarom massieven en niet één stad?

Een stad in het dal zegt niets over het weer op 3.000 m. Voor elk gebied geeft de tabel het dorp en het hoogste punt van het skigebied: je leest het verschil in hoogte en temperatuur op hetzelfde moment af.

Gemeten sneeuw in de Noordelijke Alpen
Uw vragen

Voor vertrek

Wat is de nulgradengrens (0 °C-isotherm)?

Het is de hoogte waarop het weermodel een temperatuur van 0 °C plaatst. Erboven is de lucht onder nul; eronder is ze zachter.

Hoe wordt de sneeuwgrens geschat?

Door 200 tot 400 m af te trekken van de nulgradengrens. Het resultaat is een hoogtemarge; het is geen meting en geen garantie dat de sneeuw blijft liggen.

Is de getoonde wind die op de toppen?

Het is de modelwind op 10 m boven de grond, op de hoogte van elk punt. Op kammen of passen kan hij sterker zijn: er wordt geen topmeting getoond.

Vervangt deze pagina een bergweerbericht?

Nee. Raadpleeg voor een tocht op hoogte het bergweerbericht en het lawinebulletin van Météo-France, met hun datum.

Bronnen en methode

Tekst van deze pagina laatst herzien op . Die datum zegt niets over hoe actueel de beelden en gegevens zijn: de webcams komen van de vermelde beheerders en hun tijdstempel geeft het moment van de opname; modelverwachtingen en officiële berichten zijn aparte gegevens, elk met een eigen tijdstip.

AlpeSnow · Kijken, begrijpen, voorbereiden.